Pianobeton

Nasza firma już od długiego czasu zajmuje się tworzeniem znakomitej jakości posadzek anhydrytowych. W swojej pracy korzystamy z profesjonalnych sprzętów oraz narzędzi, co powoduje, że wszelkie prowadzone czynności są realizowane w niezwykle szybki i fachowy sposób. Dodatkowo kadra doświadczonych oraz wykwalifikowanych pracowników sprawia, że jesteśmy w stanie sprostać nawet niestandardowym oczekiwaniom naszych Klientów.

Ostatnimi czasy propozycja naszej firmy została wzbogacona o prace z wykorzystaniem pianobetonu. Jest to bardzo wytrzymały materiał powstały w wyniku zmieszania zaprawy cementowej z pianą techniczną. Materiał tego typu może być produkowany na dwa sposoby - bezpośrednio na terenie budowy z wykorzystaniem sprzętów spieniająco-pompujących oraz w zakładzie produkcyjnym, z którego zostanie dostarczony na budowę jako masa gotowa do użycia.

Właściwości pianobetonu


Pianobeton charakteryzuje się wieloma znakomitymi cechami i parametrami, które powodują, że ten konkretny materiał staje się w branży budowlanej coraz bardziej popularny i coraz powszechniej wykorzystywany. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na niewielką gęstość materiału. Pozwala to między innymi na odciążenie całego budynku, a tym samym na zapewnienie wysokiego stopnia bezpieczeństwa jego codziennej eksploatacji. Jest to bardzo istotne zwłaszcza przy wykonywaniu sporej wielkości budynków (bloków, wieżowców czy biurowców), gdzie stosowane materiały budowlane powinny być jak najlżejsze. W zależności od konkretnej realizacji, gęstość pianobetonu waha się w przedziale od 300 do 1.000 kilogramów na metr sześcienny.

Oprócz tego bardzo ważną cechą pianobetonu jest wysoka izolacja cieplna. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy przeznaczanej na ogrzewanie pomieszczeń. Warto również zwrócić uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Pianobeton jest wykonywany na bezie cementu, a to oznacza, że charakteryzuje się najwyższą klasą ognioodporności A1.

Pianobeton, dzięki swej płynnej konsystencji, odznacza się wygodą i szybkością układania. Dzięki temu wszelkie prace budowlane mogą być przeprowadzane w niezwykle sprawny sposób

Zastosowanie pianobetonu


Pianobeton dzięki swoim cechom wykorzystuje się zazwyczaj zamiast styropianu lub styroduru. Można go zastosować do robienia podkładów pod posadzki, zwłaszcza w przypadku podłóg na gruncie, gdzie ogromne znaczenie ma izolacja termiczna. Jak można więc łatwo zauważyć, pianobeton może z powodzeniem zastąpić wełnę mineralną lub styropian, które są układane na posadzce przed rozprowadzeniem tradycyjnego podkładu cementowego lub anhydrytowego. Dzięki przeprowadzonej realizacji łączna grubość stworzonej podłogi jest mniejsza, a tym samym cała konstrukcja charakteryzuje się niższą wagą.

Bardzo ważną informacją jest fakt, że pianobeton można stosować nie tylko wewnątrz budynków, ale również poza nimi. Materiał ten nadaje się znakomicie do stosowania na balkonach czy też na tarasach. Wszystko to powoduje, że pianobeton znajdzie swoje zastosowanie praktycznie na każdej budowie.