Posadzka żywiczna do garażu

Nie jest żadną tajemnicą, że aby wszelkiego rodzaju przestrzenie mogły być eksploatowane w możliwie najbardziej bezpieczny sposób, należy zadbać o właściwą posadzkę. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wylewek, jednak w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem konsumentów cieszą się posadzki żywiczne. Materiały tego typu są stosowane w przestrzeniach, takich jak na przykład garaże czy podziemne parkingi. Znakomite parametry techniczne wylewek powodują, że posadzka może być z powodzeniem eksploatowana przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

Postaw na sprawdzone rozwiązania


Garaż to miejsce, w którym posadzki są narażone na działanie bardzo niekorzystnych czynników. Wspomnieć należy przede wszystkim o niskich temperaturach, a oprócz tego również o ryzyku ich zabrudzenia olejem lub innymi chemikaliami i płynami eksploatacyjnymi. Ponadto nie zapominajmy, że po ich powierzchni porusza się ciężki samochód, co również przyczynia się do silnego eksploatowania posadzki. Właśnie z tego względu tworzona w garażach wylewka powinna spełniać najwyższe standardy.

W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszą się posadzki żywiczne. Tego typu wylewki mogą być z powodzeniem stosowane wszędzie tam, gdzie panujące warunki wymagają stawiania na sprawdzone i jakościowe rozwiązania. Posadzki żywiczne odznaczają się bowiem bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną, co powoduje, że nie pękają i nie kruszą się nawet pod wpływem działania dużych nacisków. Jest to spowodowane zastosowaniem żywicy oraz specjalnego utwardzacza, który w znaczący sposób podnosi wytrzymałość posadzki na czynniki zewnętrzne.

W Profesjonalne posadzki żywiczne


Wyróżniamy przede wszystkim dwa rodzaje posadzek żywicznych - samopoziomujące, których grubość to 2-5 mm oraz grubowarstwowe, które w swoim składzie mają specjalne kruszywo. W tym przypadku ich grubość to od 6 do 25 mm. Powoduje to, że będą idealne do stosowania w przestrzeniach szczególnie mocno narażonych na intensywne użytkowanie.

Bardzo dużą zaletą posadzek żywicznych jest fakt, że tego typu wylewki nie posiadają charakterystycznych dla innych posadzek miejsc łączenia. To właśnie te punkty są zazwyczaj najmniej trwałe i najbardziej narażone na uszkodzenia. Likwidacja łączeń powoduje, że cała posadzka stanowi jednolitą warstwę gwarantująca szczelność i trwałość. Produkty tego typu są sprzedawane w kilku wariantach kolorystycznych, co powoduje, że każda osoba znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje. Ważną informacją jest również fakt, że wylewki żywiczne można wykańczać malując specjalnymi farbami lub lakierami poliuretanowymi.

Rodzaje posadzek żywicznych


Nie każdy o tym wie, ale wyróżniamy kilka rodzajów posadzek żywicznych. Wspomnieć w tym miejscu należy między innymi o wylewkach poliuretanowych oraz metakrylowych. Każdy z tych materiałów odznacza się różnymi właściwościami, co powoduje, że przed ich zastosowaniem należy zapoznać się ze szczegółowymi parametrami technicznymi. Możliwe jest także zastosowanie specjalnej powłoki antypoślizgowej.